سه‌شنبه ۱۴۰۰/۰۴/۱۵

چگینی،

شورا باید با اقتدار و براساس سیاستهای خود عمل کند نه استانداری

شهرداری قزوین به منظور بررسی ابعاد و زوایای پرونده توافق مِلکی گاراژ طهماسبی، لایحه جامع تری را ارایه کند.

 احد چگینی رییس کمیسیون حقوقی، بازرسی و نظارت پارلمان محلی قزوین با بیان این مطلب در جلسه شورا گفت: برای بررسی ابعاد و زوایای بیشتر در لایحه توافق ملکی گاراژ طهماسبی لازم است تا لایحه جامع تری به شورا ارائه شود.

وی افزود: لایحه ارسالی تنها برای یک بند از مصوبه کمیسیون ماده پنج است و افزایش گذر از ۱۰ متر به ۱۲ متر و اختلاف ۲۰۰ متری سهم شهرداری از تفکیک پلاک مواردی هستند که ابهام دارند و باید درکمیسیون املاک مجدد مورد بررسی قرار گیرد.

وی در بخش دیگری از جلسه که به بررسی وضعیت حسابرسی سازمان مدیریت پسماند شهرداری قزوین اختصاص داشت، گفت: از سال 95 به بعد شرکت پردازش نصر محمدآباد بدون قرارداد کار کرده است و به این دلیل صورت وضعیتی ندارد.

وی با اشاره به اعمال مدیریتهای چندگانه در سایت پسماند محمدآباد، خاطرنشان کرد: شورا و شهرداری قزوین باید با اقتدار و براساس سیاستهای خود عمل کند نه استانداری.

چگینی ادامه داد: شورای پنجم نقشی در واگذاری این مجتمع به سازمان دیگری ندارد و تنها در انتهای سال ۹۹ با لایحه مدیریت این سایت توسط سازمان پسماند آن هم تا پایان شهریور موافقت کرده است.

وی تاکید کرد: وظیفه ذاتی شهرداری مدیریت و جمع آوری پسماند است و باید برای حل این مشکلات و مشروعیت کار و حضور شهرداری در سایت پسماند محمدآباد لایحه ای جداگانه به شورا ارائه شود.

وی همچنین در بحش دیگری از این جلسه که به بررسی لوایح ملکی اختصاص داشت گفت: باید در مورد لوایح ملکی و توافقات در یک منطقه مشترک به صورت عادلانه و یکسان قیمت گذاری ها صورت گیرد.

چگینی همچنین در بخش دیگری از جلسه که با حضور منتخبان شورای ششم برگزار شد، ضمن تبریک به آنان، اظهار داشت: منتخبان مردم در هر جایگاهی به واسطه اینکه توسط مردم انتخاب شده اند مشروعیت دارند.

وی اظهار امیدواری کرد: در راستای تحقق اهداف و برنامه های شورای ششم در کنار آنها هستیم و برای آنان آرزوی توفیق داریم.

 

پایان پیام/

تصاویر مرتبط