سه‌شنبه ۱۴۰۰/۰۴/۱۵

عبدالرزاقی،

تفکیک زمین براساس دفترچه طرح تفصیلی شهر صورت گیرد

در تفکیک قطعات باید براساس دفترچه طرح تفصیلی شهر عمل شود و نباید شاهد هیچ گونه بی عدالتی در این خصوص باشیم.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین؛ مهدی عبدالرزاقی نایب رییس پارلمان محلی قزوین ضمن تبريك به منتخبين ششمين دوره شوراي اسلامي شهر قزوين، در سخنانی در جلسه شورا که با دستور کار بررسی لوایح شهرداری قزوین برگزار شد، پیرامون لایحه توافق ملکی مربوط به گاراژ طهماسبی گفت: طبق دفترچه طرح تفصیلی، عرض معبر باید ۱۰ متر باشد؛ ولی در مورد این توافق ۱۲ متر دیده شده است و آن هم باید از سهم شهرداری برداشته شود که صحیح نیست.

وی با طرح این سوالات که چرا باید عرض معبر از ۱۰ متر به ۱۲ مترافزایش یابد و سهم شهرداری را به شوارع ببرند و هزینه را هم مدیریت شهری بپردازد؟ افزود: اگر در گذشته در تصویب این لایحه اشتباه کرده ایم باید بپذیریم چرا که حق مدیریت شهری ضایع شده است. وی تاکید کرد: اگرمنافعی از افزایش عرض معبر حاصل می شود برای طرفین است؛ بنابراین هر متراژی که برای افزایش تراکم لازم است باید از سهم دو طرف کسر شود نه فقط از سهم شهرداری، اگر غیر این باشد حق شهرداری ضایع شده است.

عبدالرزاقی همچنین در خصوص گزارش حسابرسی سازمان مدیریت پسماند در سال ۹۸ گفت: گزارشي که حسابرس از وضعیت سازمان پسماند ارائه کرده واقعی نیست و با این موضوع موافق نبوده و رای نمی دهم.

 

پایان پیام/

تصاویر مرتبط