سه‌شنبه ۱۴۰۰/۰۴/۱۵

فصیحی رامندی،

در انتخابات صندوق ذخیره کارکنان شهرداری تجدید نظر شود

براساس بررسی ها، انتخابات صندوق ذخیره کارکنان شهرداری قزوین سالم و طبق مقررات برگزار نشده و باید در آن تجدید نظر شود.

 به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین؛ فرج اله فصیحی رامندی رییس کمیسیون مالی_ اقتصادی شورای اسلامی شهر قزوین در یازدهمین جلسه شورا در سال جاری، گفت: اخیرا انتخابات صندوق ذخیره کارکنان شهرداری قزوین برگزار شده که اعتراض جمعی از کارکنان شهرداری را درپی داشته، ،بررسی ها هم نشان می دهد که انتخابات سالمی برگزار نشده است.

وی افزود: در اساسنامه قید شده که افراد مستعفی و بازنشسته نمی توانند در سیستم مدیریتی و هیات مدیره حضور داشته و صاحب رای باشند؛ درحالی که خلاف این عمل شده است.

وی با بیان اینکه کلیات صندوق ذخیره کارکنان شهرداری در شورای سوم به تصویب رسیده و در مصوبه قید گردیده که باید اساسنامه به تصویب شورای اسلامی شهر برسد لکن این اقدام صورت نگرفته است و بدون تصویب شورا صندوق ثبت شده است.

فصیحی رامندی در ادامه گفت: ۶ سال است که انتخابات صندوق ذخیره کارکنان برگزار نشده و اکنون نیز برخلاف این اساسنامه انتخابات برگزار شده است.

وی تاکید کرد: باید دو گونه نظارت، یکی شرکتی که از طریق اداره ثبت است و دیگری نظارت شورایی بر این صندوق صورت گیرد و براین اساس درخواست دارم تا اعلام شود این موضوع متوقف شود تا بررسی دقیق تری انجام شود.

رییس کمیسیون مالی_اقتصادی شورای اسلامی شهر قزوین همچنین خواستار تصویب اساسنامه این صندوق در شورا و مشخص شدن سهامداران آن و بررسی آيین نامه های مربوطه که در اساسنامه آمده شد و گفت: پس از تایید و تصویب اساسنامه باید انتخابات برگزار شود.

وی در بخش دیگری از جلسه خواستار توجه شهرداری قزوین در خصوص افزایش سرمایه در بانک شهر شد و افزود: اگربه این موضوع توجه نشود و افزایش سرمایه تایید نشود دچار خسران زیادی می شویم.

فصیحی رامندی همچنین درخصوص وضعیت گزارش حسابرسی سازمان مدیریت پسماند اظهار داشت: به دلیل ضرورت برخی شفاف سازی ها در حسابرسی این سازمان لازم است تا گزارش مالی به شورا ارائه و سپس نسبت به بررسی و تصویب گزارش حسابرسی سازمان مدیریت پسماند شهرداری قزوین درسال ۹۸ اقدام شود.

وی همچنین در خصوص لایحه توافق ملکی گاراژ طهماسبی اینگونه گفت: چرا معبر بر خلاف ضوابط طرح تفصیلی از ۱۰ متربه ۱۲ متر افزایش یافته؟، اگر قرار بر این است باید از سهم مالک در نظر گرفته شود و اصول شهرسازی در مورد طرفین اجرایی شود.

 

پایان پیام/

تصاویر مرتبط