سه‌شنبه ۱۴۰۰/۰۴/۲۲

فرج اله فصیحی رامندی ،

بانک شهر نسبت به تجدید ارزیابی دارایی ها اقدام کند

شهرداری قزوین به عنوان یکی از سهامداران اصلی، تجدید ارزیابی دارایی ها را از بانک شهر مطالبه کند.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین؛ فرج اله فصیحی رامندی رییس کمیسیون مالی_ اقتصادی شورای اسلامی شهر قزوین در جلسه شورا با بیان این مطلب اظهار داشت: لایحه ی افزایش سرمایه ٢٠٠درصدي در کمیسیون مالی و سرمایه گذاری بررسی و با افزایش سرمایه موافقت شد چرا که افزایش سرمایه ی بانک شهر برای مجموعه شهرداری قزوین منفعت دارد و عدم موافقت موجب کاهش سهام شهردای و از دست دادن حق تقدم استفاده از سهام پایه خواهد شد.

وی در ادامه افزود: در این کمیسیون علاوه بر موافقت با لایحه شهرداری مبنی بر افزایش سرمایه دو قید زده شد که از بانک شهر موکداً درخواست شود تا نسبت به تجدید ارزیابی دارایی های خود اقدام و افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی کند، چراکه همه دارایی های بانک به قیمت دفتری ثبت شده و ارزیابی دارایی ها خصوصا املاک منجر به افزایش سرمایه زیادی خواهد شد.

وی تاکید کرد: همچنین در جلسه کمیسیون با موافقت سه نفر از اعضای شورا پیشنهاد شد تا به دلیل اینکه شهرداری قزوین قادر به فروش یکصد میلیون سهم در این مدت کوتاه باقیمانده عمر شورای پنجم نیست و عرضه سهام روزانه توسط شهرداری منجر به کاهش ارزش سهام می شود مصوبه فروش سهام شهرداری در بانک شهر که قبلا در شورا تصویب شده لغو شود.

فصیحی رامندی ادامه داد: درحال حاضر شهرداری قزوین نمی تواند روزانه پنج میلیون سهم را در بازار بورس بفروش برساند و از طرفی با عرضه سهام توسط سهامدار حقوقی شاهد افت سهام نیز خواهیم بود، بنابراین فروش سهام امکان نقد شوندگی ندارد.

وی با بیان اینکه متاسفانه عزم و اراده ای برای اخذ تسهیلات وجود ندارد، گفت: اینکه اخذ تسهیلات باتوجه به شرایط موجود امکان پذیر نیست یک پیش فرض ذهنی است؛ چراکه هیچ اراده و عزمی در این خصوص وجود ندارد.

 

پایان پیام/

تصاویر مرتبط