سه‌شنبه ۱۴۰۰/۰۴/۲۲

سیده منیره قوامی،

طرح تکمیلی کاهش مصرف پلاستیک به شورا ارائه شود

 به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین؛ سیده منیره قوامی رییس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای اسلامی شهرقزوین در جلسه شورا با بیان این مطلب اظهار داشت: استفاده و مصرف بیش از حد پلاستیک در جهان یک معضل زیست_ محیطی است؛ چراکه این مواد بازیافت هم نمی شود.

وی افزود: در ایران سالانه ۴ میلیون تن زباله پلاستیکی تولید می شود که نیم تن آن مربوط به کیسه های پلاستیکی است که برای خرید استفاده می شود.

قوامی با اشاره به طرح "کمپ کاهش مصرف پلاستیک" گفت: در کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورا طرح کاهش مصرف پلاستیک ارائه ومقرر شد تا طرح تکمیلی توسط سازمان خدمات طراحی به شورا ارائه شود که متاسفانه پس از گذشت یک سال هنوز خبری از طرح تکمیلی نیست. 

سخنگوی پارلمان محلی قزوین تصریح کرد: با توجه به اهمیت این موضوع لازم است تا طی نامه ای این موضوع به شهرداری قزوین تذکر داده شود تا درمدت باقیمانده از شورای پنجم طرح تکمیلی کاهش مصرف پلاستیک به شورا ارائه شود.

وی دربخش دیگری از سخنانش در خصوص وضعیت حسابرسی سازمانهای شهرداری قزوین بیان کرد: سیستم تشویق و تنبیه برای سازمانهایی که حسابرسی شان مطلوب و یا مشروط است در نظر گرفته شده است که متاسفانه طی سالهای اخیر شاهد این موضوع نبوده ایم که این یک اشکال مدیریتی است.

قوامی در بخش دیگری از جلسه در خصوص فروش سهام بانک شهر با ابراز مخالفتش با این موضوع، گفت: با توجه به جلسه ای که با شهردار قزوین داشتم به دلیل اینکه شهرداری قزوین به بانک شهر بدهکار است نمی تواند تسهیلات اخذ کند و تنها گزینه برای استمهال بدهی و تامین مالی پروژه های نیمه تمام، فروش سهام بانک شهر است.

 

پایان پیام/

تصاویر مرتبط