سه‌شنبه ۱۴۰۰/۰۵/۰۵

رییس کمیسیون مالی_اقتصادی پارلمان محلی قزوین:

مالکیت زمین بازارچه دائمی زنان سرپرست خانوار بررسی شود

مالکیت زمین بازارچه دائمی زنان سرپرست خانوار تعیین تکلیف شود تا بعداً تبعات مِلکی برای شهرداری قزوین در پی نداشته باشد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهرقزوین؛ فرج اله فصیحی رامندی رییس کمیسیون مالی_ اقتصادی پارلمان محلی قزوین در جلسه شورا که با دستور کار بررسی لوایح شهرداری قزوین برگزار شد، طی سخنانی با اشاره به لایحه آیین نامه اجرایی احداث بازارچه دائمی زنان سرپرست خانوار اظهار داشت: با کلیات این لایحه و آیین نامه اجرایی احداث بازارچه دائمی زنان سرپرست خانوار موافق هستم و کار بسیار خوبی است و باید با مساعدت بیشتری نیز پیش رود.

وی افزود: درخصوص جزییات آیین نامه باید به اعضا فرصت داده شود تا مطالعه دقیق تری داشته باشند و اصلاحات لازم را بعمل آورند تا در آینده مشکلی پیش نیاید. 

فصیحی رامندی در ادامه در تذکری خواستار توجه به مالکیت زمین مجموعه بازارچه دائمی زنان سرپرست خانوار شد وگفت: در گذشته نیز به دلیل روشن نبودن و نداشتن سند مالکیت شهرداری در مورد زمین هایی که کاربری برای آنها تعریف می شود، دچار مشکل شده ایم .

به گفته وی، باید مالکیت زمین مجموعه بازارچه دائمی زنان سرپرست خانوار تعیین تکلیف شود تا بعدا تبعات ملکی برای شهرداری قزوین در پی نداشته باشد. 

وی دربخش دیگری از سخنانش همچنین از اقدام مثبت هیات مدیره صندوق ذخیره کارکنان شهرداری در مسکوت نگه داشتن انتخابات تقدیر کرد. 

فصیحی رامندی همچنین درخصوص لایحه واگذاری مالکیت عرصه و اعیانی ۵۱ باب مغازه واقع در بلوار شهید بابایی (بازار مبل)که سرقفلی آنها در گذشته واگذار شده و ۴۱ باب مغازه جهت تجمیع و نحوه قیمت گذاری آن گفت: به نظر بنده قیمت گذاری به روز و واقعی نیست و باید توسط گروه کارشناسی سه نفره قیمت گذاری صورت گیرد و در حال حاضر واحدهای تجاری در خیابان شهید بابایی چندین برابر این قیمت خرید و فروش می شود. 

وی در ادامه جلسه که به بررسی لایحه افزایش نرخ کرایه مسافر اتوبوسهای درون شهری اختصاص داشت، گفت: با درک تمام شرایط اقتصادی و تورم، برای اینکه در سالهای آینده دچار مشکل نشویم و دارندگان وسیله نقلیه نیز بواسطه افزایش قیمت لوازم یدکی، لاستیک و... دچار زیان نشوند لازم است تا با شیب ملایم افزایش نرخ کرایه اتوبوس را در سال جاری در نظر بگیریم. 

رییس کمیسیون مالی_اقتصادی شورای اسلامی شهر قزوین همچنین درخصوص پرونده توافق با آقای دژاگاه در پلاک ٥٢ نیز خواستار رعایت حق السهم شهرداری قزوین در وثیقه ملکی در این پرونده شد.

 

پایان پیام/

تصاویر مرتبط