شنبه ۱۴۰۰/۰۵/۰۹

دقیقی،

نام قهرمانان ورزشی در خیابانهای شهرخالی است

نام بسیاری از قهرمانان و افتخارآفرینان ورزشی استان قزوین در نامگذاری معابر شهری خالی است و باید در دستور کار شورای نامگذاری قرارگیرد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین؛ سعید دقیقی رییس کمیسیون املاک و مستغلات شورای اسلامی شهر قزوین در جلسه شورا که با دستور کار بررسی لوایح شهرداری قزوین برگزار شد، گفت: از اقدامات و تلاشهای شورای نامگذاری معابر شهر قزوین طی دوران کاری شورای  پنجم به ویژه تغییر و نامگذاری کمربندی شرق به کمربندی آیت اله باریک بین  تشکر و قدردانی می کنم.

 وی افزود: به نظر می رسد جای برخی نام ها مانند ورزشکارانی که در تاریخ ورزش این سرزمین و استان قزوین خوش درخشیدند مانند احسان لشگری و بهمن عسگری  در نامگذاری معابر خالی است.
 
 وی ادامه داد: در اکثر استانهای کشور سالنها و زمینهای ورزشی به نام قهرمانان ورزشی نامگذاری می شود اما دراستان قزوین هنوز نام احسان لشگری که قهرمان ملی محسوب می شود بریکی از مکانهای ورزشی و یا خیابانی نهاده نشده است.

دقیقی همچنین خواستار نامگذاری یکی از خیابانهای شهر به نام ورزش شد.

 این عضو شورای پنجم  تاکید کرد:  لازم است تا در شهر قزوین خیابانی به نام هنر نامگذاری شود و همچنین نام هنرمند بزرگ کشورمان استاد شجریان نیز باید در لیست نامگذاری ها قرارگیرد.

 

پایان پیام/

 

تصاویر مرتبط