پنجشنبه ۱۴۰۰/۰۵/۱۴

فاطمه اشدری،

اعضای شورای شهر لیست اموال خود را اعلام کنند

برای مصون ماندن و در مظان اتهام قرار نگرفتن اعضای شورا پس از اتمام دوره شورا پیشنهاد می شود تا لیست اموال و دارایی ها اعلام شود.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین؛ فاطمه اشدری، عضو شورای اسلامی شهر قزوین در اولین جلسه شورای ششم با بیان این مطلب اظهار داشت: برای اولین بار در جلسه شورای شهر پیشنهاد می‌کنم قانون رسیدگی به دارایی مقامات، کارگزاران و مسئولین جمهوری اسلامی به منظور افزایش اعتماد مردم به مدیران و ارتقای سلامت اجتماعی را به عنوان اولین شورای شهر در کشور اجرایی کنیم و در این راستا تمام اعضای شورا لیست دارایی های خود، همسر و فرزندانشان را اعلام کنند.

وی افزود: بنده نیز به عنوان اولین نفر آمادگی خود را برای ارائه لیست اموال اعلام می‌کنم.
 
اشدری تصریح کرد: به منظور در مظان اتهام قرارنگرفتن و حلال کردن مال حرام و حرام کردن مال حلال تقاضادارم تا این موضوع برای اعضای شورا و همکاران لحاظ شود.

وی دربخش دیگری از این جلسه با اشاره به اهمیت کارخبرنگاران درامر اطلاع رسانی اظهار امیدواری کرد: بتوانیم با همکاری نمایندگان مجلس، مدیریت ارشد دولت و اعضای شورای شهر شرایط مناسبی را برای صیانت و حفظ حقوق خبرنگاران فراهم کنیم.

وی خاطرنشان کرد: هر ساله در روز خبرنگار به‌صورت نمادین اقدامات و تجلیل‌هایی انجام می‌شود، گاه هم شاهد این بوده‌ایم که خبرنگاران به‌دلیل نقد منصفانه طرف شکایت قرار گرفته‌اند اما ما تلاش کردیم در هیات منصفهٔ مطبوعات از حق آن‌ها دفاع کنیم.

اشدری ادامه داد: ما می خواهیم خبرنگاران بتوانند با صیانت از قلمی که به آن‌ها سپرده شده، با آگاهی و روشنگری قلم بزنند چراکه بسیاری مواقع با بیداری رسانه‌ها جلوی بسیاری از تخلفات و اشتباهات گرفته می‌شود.

وی با تاکید برحمایت و توجه به حقوق صنفی و شغلی خبرنگاران تصریح کرد: خبرنگاران از لحاظ شغلی، مزایا و حقوق دچار مشکل هستند و به آن‌ها توجه نشده است، رسانه‌های ما همواره در چالش جریان ثروت و قدرت قرار گرفته‌اند ،و ضرورت دارد همهٔ دستگاه‌ها از حضور پررنگ و پرشور همراه با عدالت از این عزیزان دعوت به حضور در صحنه و نقد سازنده کنند.

اشدری اظهار امیدواری کرد: در اغلب جلسات شورا که علنی خواهد بود در خدمت خبرنگاران باشیم.

اشدری، عضو شورای شهر قزوین در ادامه خاطرنشان کرد: پیشنهاد داده ام تا درکنار دو جلسه علنی شورا و کمیسیون‌های تخصصی ، جلسات میدانی به ویژه از نقاط جنوبی و کم برخوردار شهر قزوین داشته باشیم و شاهد برقراری عدالت اجتماعی درسطح شهر باشیم.

 

پایان پیام/

تصاویر مرتبط