شنبه ۱۴۰۰/۰۵/۳۰

صلح جو عضو پارلمان محلی قزوین تاکیدکرد؛

ضرورت تکمیل فاز دوم پروژه بهسازی نسیم شمال

یکی ازمطالبات به حق شهروندان قزوین به ویژه اهالی خیابان راه آهن و اصفهان تکمیل فازدوم پروژه بهسازی محورنسیم شمال است که بایستی دردستورکارجدی قرارگیرد.

حسین صلح جو با بیان این مطلب اظهارکرد: درحال حاضر دستگاههای متعهد جهت اتمام پروژه نسیم شمال باید ملزم به پرداخت حق السهم خود شوندتا درتکمیل این پروژه تسریع شود و ما در دیدار با مردم شرمنده آنها نباشیم.

وی بابیان اینکه برآورد ریالی این پروژه حدود ۶۰۰میلیارد ریال است گفت: اداره کل راه وشهرسازی به یک سوم پرداخت هزینه متعهد شده امامتاسفانه تاکنون ریالی ازسقف تعهدات خود را پرداخت نکرده است.
 
وی اظهارامیدواری کرد: باملزم کردن پرداخت تعهدات دستگاهها ی مرتبط بتوانیم شاهد بهره برداری این پروژه که درحال حاضر۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد قبل از فصل سرما باشیم.

این عضو شورای اسلامی شهر قزوین درادامه سخنانش به پروژه کمربندی آیت اله باریک بین اشاره کرد وگفت :این محور به عنوان رینگ کمربندی شرق با هزینه ای حدود۸۰۰میلیارد ریال درحال اجراست که درحال حاضر پیشرفت فیزیکی بیش از۷۰ درصدی را دارد.

صلح جو به جزییات این پروژه اشاره کرد وگفت: دارابودن مسیرپیاده روی ودوچرخه سواری با رعایت نکات ایمنی و ایجادفضای سبز درحاشیه وخدمات بین راهی، سرویس بهداشتی، اتاق کودک ازجمله مواردی است که دراین مسیر طراحی شده و درحال اجراست.

وی برضرورت تکمیل این کمربندی تاکیدکرد و افزود: یکی از اولویتهای اصلی شورای ششم تکمیل این پروژه و اتصال آن به پل امام رضا (ع) وبلوار مرحوم ابوترابی خواهد بود.

صلح جو تصریح کرد: برای اولین بار دراستان در پروژه كمربندي آیت الله باريك بين ساماندهي بستر رودخانه هم صورت پذيرفته است.

وی همچنین تسویه دیون پیمانکاران و تکمیل سایر پروژه های نیمه تمام را ازدیگر اولویتهای شورای ششم برشمرد.

 

پایان پیام/

 

تصاویر مرتبط