یکشنبه ۱۴۰۰/۰۵/۳۱

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خبر داد:

مجموعه تاریخی سعدالسلطنه قزوین در راه ثبت جهانی

پرونده مجموعه تاریخی سعد السلطنه قزوین برای ثبت جهانی ارسال شده است.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین، علیرضا خزائلی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان در جلسه غیر علنی صحن شورا با اعلام این خبر اظهار داشت: بنای تاریخی سعدالسلطنه قزوین برای ثبت جهانی به سازمان یونسکو ارسال شده است و تا سال ۱۴۰۱اولین بنای جهانی در استان قزوین ثبت خواهد شد.

وی تاکیدکرد: با ثبت جهانی این بنا می توانیم امیدوار باشیم تا قزوین به عنوان یک مقصد بین المللی درمیان گردشگران جهانی مطرح شود.

این مقام مسئول در ادامه سخنانش خواستار همکاری های مشترک فی مابین شهرداری قزوین و میراث فرهنگی شد و گفت: بایستی پارکینگ نیمه کاره واقع در کوچه برق که در سالهای گذشته بلاتکلیف رها شده است ساماندهی شود و این محوطه آسفالت شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و‌صنایع دستی استان همچنین درخصوص وضعیت پروژه ساماندهی امامزاده حسین (ع) تصریح کرد: باید منابع بازآفرینی که در این پروژه وجود دارد و بلوکه مانده، توسط شهرداری قزوین مورد استفاده قرارگرفته و تولید ثروت کند.

علیرضا خزائلی همچنین به موضوع ساماندهی مسجد شیخ الاسلام و ساماندهی آن اشاره کرد و افزود: در این راستا پروژه مطالعاتی فنی و کارشناسی بسیار عمیقی صورت گرفته که می توان آن را پیگیری کرده و با یک نگاه زیبای شهری، بدنه سازی خیابان شهدا را اجرایی نمود تا به یک نقطه شاخص شهرقزوین تبدیل شود.

وی دراین جلسه همچنین پاسخگوی سوالات و دغدغه های مطرح شده توسط اعضای شورای اسلامی شهر قزوین بود.

 

پایان پیام/

تصاویر مرتبط