یکشنبه ۱۴۰۰/۰۵/۳۱

عضو پارلمان محلی قزوین خواستار شد؛

لزوم پرداخت حق السهم دستگاههای مرتبط در طرح ساماندهی امامزاده حسین(ع)

در طرح توسعه آستان مقدس امامزاده حسین(ع) شهرداری سهم و آورده خود را پرداخت کرده و ضرورت دارد تا دستگاههای مرتبط نیز سهم خود را در مشارکت این طرح پرداخت نمایند.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین، فاطمه اشدری عضو پارلمان محلی قزوین در جلسه غیرعلنی صحن شورا که با حضور مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان برگزار شد طی سخنانی با اشاره به اهمیت باغستان سنتی قزوین اظهار کرد: باغستان سنتی قزوین میراث فرهنگی ما است؛ گرچه از ابتدا با جهانی شدن این میراث مخالف بودم چراکه با اضافه شدن قوانین دست و پا گیر و حصارکشی دور باغستان وضعیتش بهتر نخواهد شد.

وی خطاب به مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گفت: نام میراث فرهنگی در کنار گردشگری است و انتظار داریم تا برای باغستان سنتی هم برنامه گردشگری داشته باشید.

به گفته اشدری، در بوستان باراجین نیز نیاز داریم تا سازمان میراث فرهنگی برای ایجاد یک مرکز گردشگری یاریگر و همراه شهرداری قزوین باشد.

این عضو شورای اسلامی شهر قزوین تاکید کرد: ما برای باغستان قزوین برنامه صحیح مدیریتی می خواهیم چرا که هویت گذشتگان و شهر ما بوده و باید از تمامی توانی که داریم چه مادی و چه معنوی ، برای باغداران عزیز و مردم در این راستا انجام دهیم.

وی با اشاره به تجربه سایر کشورها در خصوص توجه به مساله گردشگری در باغستان افزود: این موضوع در باغستان سنتی قزوین نیازمند مدیریت درست و تفکر گردشگری و میراث فرهنگی است و در ادامه نیز باید فرهنگ گردشگری برای مردم نهادینه شود.

فاطمه اشدری همچنین در بخش دیگری از سخنانش بر لزوم توجه به خانه های تاریخی شهر ازجمله خانه شهید رجایی اشاره کرد و گفت: طبق بازدیدی که از این خانه داشتیم متاسفانه وضعیت خوبی ندارد در حالی که شهید رجایی یکی از بزرگان انقلاب اسلامی است که مورد توجه و عنایت امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری دامه برکاته بوده و خانه ایشان واقعا مورد بی توجهی و بی مهری قرار گرفته است‌.

این عضو پارلمان محلی تصریح کرد: لازم است در خصوص تملک و بازسازی این خانه و تبدیل آن به فرهنگسرای خانه شهید رجایی کارشناسی صورت گیرد و لایحه مربوطه نیز از سوی شهرداری قزوین ارایه شود.

 

 

پایان پیام/

تصاویر مرتبط