سه‌شنبه ۱۴۰۰/۰۶/۰۲

حسین صلح جو:

ضرورت توجه شهرداری قزوین به درآمدزایی از راه پسماند

هنر مدیریت شهری باید این باشد که از پسماندهای شهر درآمدزایی نماید.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین، حسین صلح جو عضو پارلمان محلی در جلسه علنی شورا که با دستور کار بررسی لوایح شهرداری قزوین برگزار شد طی سخنانی ضمن گرامیداشت روز پزشک اظهار کرد: روز پزشک، روز قدردانی از دوستداران سلامت است که در این روزهای کرونایی درعرصه سلامت خدمت رسانی می کنند.

وی همچنین یاد و خاطره شهدای سلامت را که جان خود را فدای خدمت به مردم و درمان بیماران کرونایی کرده اند گرامی داشت.

صلح جو در ادامه سخنانش با بیان اینکه همواره در حوزه پسماند مشکلات فراوانی داشته ایم افزود: از دوره چهارم شورا که در خدمت مردم بودم همیشه شاهد مشکلات در این حوزه و بازیافت بوده ایم.

این عضو شورا تاکید کرد: همه شهرداری ها از پسماند به عنوان منبع درآمدزایی استفاده می کنند ولی ما در قزوین به عنوان یکی از سازمانهای هزینه ای به این موضوع نگاه کرده ایم.

به گفته وی به دلیل اینکه شهرداری ها اعتبار دولتی ندارند، باید منابع اعتباری برای جمع آوری و مدیریت پسماند را از ردیف دیگری تامین کنند.

حسین صلح‌جو در ادامه خاطر نشان کرد: هنر مدیریت شهری باید این باشد که از پسماند در آمدزایی کند تا از طرف دیگر پول کمتری از شهروندان بابت خدمات پسماند دریافت نماید.

وی با انتقاد از عملکرد مدیریت های گذشته در امر پسماند و بازیافت در سایت دفن بهداشتی زباله محمد آباد گفت: متاسفانه بدلیل ورود بیش ازحد زباله در این سایت از شهرهای دیگر استان، درحال حاضر هزینه های زیادی متحمل شهرداری قزوین شده است که باید مسئولین استانی پاسخگو باشند.

صلح ‌جو همچنین بر لزوم تفکیک پسماند از مبدا تاکیدکرد و گفت: باید از تجربه شهرهای موفق در این زمینه بهره برد تا شهروندان نیز برای این موضوع تشویق شوند.

این عضو پارلمان محلی قزوین نیز به برخی تماس های شهروندان با سامانه ۱۳۷ اشاره کرد و ادامه داد: متاسفانه تماسها و نارضایتی شهروندان در امر جمع آوری پسماند در نقاط مختلف شهر وجود دارد که بنده این موارد را به مسئول مربوطه منعکس و جهت بررسی مشکل ارجاع داده ام.

وی همچنین خواستار ارایه بسته های معیشتی به برخی پرسنل و کارکنان شهرداری قزوین شد.

 

پایان پیام/

تصاویر مرتبط