سه‌شنبه ۱۴۰۰/۰۶/۰۲

فرج اله فصیحی رامندی،

هزینه جمع آوری پسماند در شهر قزوین سالانه ۵۰ میلیارد تومان است

به منظور تامین هزینه های جمع آوری و مدیریت پسماند لازم است تا سالانه در بهای خدمات پسماند با شیب ملایم و پلکانی افزایش تعرفه صورت گیرد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین، فرج اله فصیحی رامندی رییس شورای اسلامی شهر در جلسه علنی شورا که با دستور کار بررسی لوایح شهرداری قزوین برگزار شد ،طی سخنانی ضمن گرامیداشت روز پزشک اظهار کرد:حقیقتا پزشکان درخط مقدم جبهه سلامت جامعه هستند و همه وظیفه داریم از تلاشها و زحمات شبانه روزی این افراد در عرصه سلامت تقدیر کنیم.

وی افزود: متاسفانه تعداد زیادی از پزشکان در راه خدمت رسانی به بیماران کرونایی جان خود را از دست داده اند که شهید خدمت محسوب می شوند.

رییس پارلمان محلی قزوین در ادامه سخنانش در خصوص لایحه نحوه تعیین بهای خدمات پسماند گفت: هزینه جمع آوری و مدیریت پسماند سالانه در شهر قزوین ۵۰ میلیارد تومان است که در حدود ۱۰ میلیارد تومان آن از شهروندان اخذ می شود.

فصیحی تاکید کرد: اگر نرخ تعرفه را ثابت نگه داریم و افزایشی نداشته باشیم باید اعتبار آن را از منابع عمرانی تامین کنیم که بازهم ضررش متوجه شهر و شهروندان خواهد شد.

به گفته فصیحی رامندی، باید روند پلکانی و با شیب ملایم را برای تعرفه جدید بهای خدمات پسماند برای سال جاری درنظر بگیریم.

وی همچنین تصریح کرد: موضوع تفکیک زباله از مبدا نیز مهم است، چرا که در سال ۹۲حدود ۶ درصد تفکیک از مبدا انجام می شد اما در حال حاضر یک درصد کاهش یافته است، اگراین رقم حتی به ۱۰ درصد هم برسد به این معنا نیست که هزینه مدیریت و جمع آوری پسماند را جبران کند.

این مقام مسئول همچنین در این جلسه خواستار کاهش پنج درصدی یارانه پسماند شهرداری از ۴۵ به ۴۰ درصد به شهروندان شد و گفت: این موضوع به تصویب شورای اسلامی شهر قزوین رسید.

فصیحی رامندی در بخش دیگری از سخنانش در خصوص ابلاغ لوایح برای اجرا به شهرداری قزوین گفت: در شورای ششم رویه را تغییر داده ایم و از این پس لوایح پس از تایید فرمانداری و عدم مغایرت جهت اجرا به شهرداری قزوین ابلاغ گردد.

 

پایان پیام/

تصاویر مرتبط