دوشنبه ۱۴۰۰/۰۶/۰۸

عضو پارلمان محلی قزوین:

نشاط و شادابی شهروندان در گرو توجه و حمایت از ورزش است

شورای ششم در کنار وظایف و اهدافی که دارد توجه و حمایت از ورزش را در دستور کار خود دارد.

حسین صلح جو عضو پارلمان محلی قزوین با بیان اهمیت نقش ورزش در سلامت و شادابی شهروندان اظهار کرد: شهرداری ها در قبال سلامت و حفظ شادابی و نشاط شهروندان وظیفه مند هستند و خوشبختانه در این راستا تا کنون مدیریت شهری و شورا اقدامات خوبی انجام داده اند.

وی افزود: احداث سوله های ورزشی و فرهنگسراها در نقاط مختلف شهر قزوین و نقاط منفصل شهری در دستور کار قرار گرفته و حتی قسمت زیرین پل امام رضا(ع) هم برای فضای ورزشی مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه شهرداری ها می توانند در همه بخشهای فرهنگی، اجتماعی و ورزشی فعالیت داشته باشند اما مسئول مستقیم در این بخشها نیستند افزود: اگر شهرداری متولی مستقیم این حوزه ها باشد باعث عقب ماندن از وظایف سازمانی خود خواهد شد اما باید چتر حمایت خود را از طریق مساجد و هیاتها بگستراند و در ابعاد مختلف اقدامات حمایتی خود را انجام دهد.

صلح جو خاطر نشان کرد: در کنار وظایفی که در قانون برای شهرداری ها مقرر کرده توجه به ورزش هم دیده شده تا با برنامه ریزی مناسب و صحیح و با استفاده از نظر کارشناسان برای کنترل انرژی جوانان اقدام گردد.

وی تاکید کرد: به گفته بزرگان عقل سالم در بدن سالم است و از ورزش به عنوان امر به معروف و نهی از منکر هم تلقی می شود.

این عضو پارلمان محلی قزوین در ادامه سخنانش تصریح کرد: از رشته های والیبال و بسکتبال مردان و زنان و سایر رشته هایی که شانس احراز مقام دارند ، حمایت خواهیم کرد و مابقی حمایتها باید از طریق اسپانسرها انجام شود.

به گفته صلح جو همچنین شورا و شهرداری قزوین در برنامه های خود تجلیل ازمدال آوران المپیک و پارالمپیک را خواهند داشت و اقدام لازم را انجام می دهند.

وی گفت به منظور بهبود فضای ورزشی در بوستانها و ساماندهی ورزشهای همگانی از جمله به کارگیری مربیان ورزشی در بوستانها لازم است اقداماتی در دستور کارقرار گیرد.

 

پایان پیام/

تصاویر مرتبط