دوشنبه ۱۴۰۰/۰۶/۰۸

رییس شورای اسلامی شهر قزوین خبر داد؛

انتخاب شهردار قزوین تا ۱۵ شهریور ماه جاری

مقرر شده تا تاریخ ۱۵ شهریور ماه انتخاب شهردار قزوین صورت گیرد.

 فرج اله فصیحی رامندی رییس پارلمان محلی در جلسه علنی شورا که با دستور کار بررسی برنامه های پیشنهادی سرپرست شهرداری قزوین برای تصدی پست شهردار قزوین برگزار شد، ضمن گرامیداشت هفته دولت به فرازی از صحبتهای امام خمینی (ره) در خصوص شهیدان رجایی و باهنر اشاره کرد و گفت: این دو بزرگوار که دلسوز و مردمی و وجودشان به آرمان های انقلابی آمیخته بود حقیقتا از عناصر برجسته، فراموش نشدنی و برگزیده ی نظام اسلامی بودند. آنها که طعم سختی ها را چشیده و دوران مبارزه را با توفیق و سربلندی پشت سرگذاشته بودند، وفاداری خود را به اسلام و انقلاب تا پای جان نشان دادند.

فصیحی رامندی خاطرنشان کرد: شهادت این دو مرد بزرگ علی رغم اینکه ضایعه سخت و سنگین برای نظام اسلامی بود، اما باعث شد چرخ انقلاب اسلامی را به جلو ببرد و باعث تقویت نظام شود.

رئیس مجلس محلی قزوین در بخش دیگری از سخنانش به موضوع بررسی برنامه‌های نامزدهای تصدی پست شهردار قزوین اشاره کرد و افزود: مقرر شده تا تاریخ ۱۵ شهریور ماه انتخاب شهردار قزوین صورت گیرد و مراحل بعدی این روند جهت معرفی اقدام شود.

وی در ادامه ضمن تقدیر از تلاشهای صورت گرفته توسط سرپرست شهرداری قزوین در ایام سرپرستی گفت: انتظار می رفت که در این ایام کار اجرای پروژه های نیمه کاره آغاز شود اما متاسفانه شاهد رکود در این پروژه ها هستیم.

فصیحی همچنین خواستار شفاف سازی و پاسخگویی سرپرست شهرداری قزوین که به‌ عنوان نامزد تصدی پست شهردار قزوین در جلسه شورا حضور یافته بود درخصوص شائبه مطرح شده در مورد انتصابات شد و گفت: گفته شده که انتصابات جدید توسط سرپرست شهرداری به جهت ایجاد رضایت اعضای شورای اسلامی برای فراهم کردن زمینه و مقدمه سازی برای آینده است که لازم است در این خصوص پاسخگو باشد.

وی با بیان اینکه اختیار تغییر و جابجایی مدیران به سرپرست شهرداری داده شده تصریح کرد: البته بنده از اینکه سرپرست شهرداری قزوین جوانگرایی در انتخاب مدیران داشته است حمایت نمودم.

فرج اله فصیحی رامندی با اشاره به مباحث مطرح شده در صحن شورا اظهار کرد: ما اعضای شورا به عنوان یک خانواده هستیم و ممکن است نظرات مختلف و اختلاف سلیقه داشته‌ باشیم اما وقتی موضوعی به رأی گیری گذاشته می شود و حائز اکثریت آرا شد مورد قبول همه است و ملزم به اطاعت هستیم.

 

پایان پیام/

تصاویر مرتبط