سه‌شنبه ۱۴۰۰/۰۷/۰۶

نایب رییس مجلس محلی قزوین تاکید کرد:

ضرورت توجه به بروز رسانی تجهیزات و لوازم آتش نشانی قزوین

بروز رسانی و استفاده از تجهیزات جدید و نو یکی از ضروریات سازمان آتش نشانی قزوین است.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین؛ محسن حق شناس نایب رییس مجلس محلی قزوین در جلسه علنی شورا که با دستور کار بررسی لوایح شهرداری قزوین و با حضور جمعی از آتش نشانان برگزار شد طی سخنانی با بیان این مطلب اظهار کرد: تشکر از زحمات ایثارگرانه و خالصانه آتش نشانان با این جلسات ادا نمی شود و لازم است تا در نشست هایی فارغ از این تشریفات و جلسات به نیازها و مسائل جدی مبتلا به این سازمان توجه شود.

وی افزود: در سال گذشته مشروط به اینکه اعتبار این سازمان صد درصد تخصیص یابد، بودجه سازمان آتش نشانی تصوب شد اما متاسفانه تاکنون درصد ناچیزی از این بودجه محقق شده است.

حق شناس با بیان اینکه در دوسال اول شورای پنجم اقدامات خوبی برای بروز رسانی تجهیزات آتش نشانی رقم خورد افزود: امیدواریم این روند هم در شورای ششم ادامه یابد.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر قزوین تاکید کرد: خدمات آتش نشانی جزو وظایف ذاتی شهرداری بوده و لازم است افراد حوزه های عملیاتی و دخیل در موضوعات حریق، سیل ، چاه،اطفا و... بیشتر از افراد اداری مجموعه سازمان آتشنشانی مورد تقدیر قرار گیرند و در تجلیل ها صرفا به کادر اداری آتشنشانی اکتفا نشود.

وی در ادامه بیان کرد: باید تجهیزات این سازمان از جمله نردبان ها که در حال حاضر وضعیت خوبی ندارد بروز رسانی شود و در خصوص وضعیت فنی ماشین آلات اطلاعات صادقانه و درستی ارائه شود.

به گفته حق شناس، سازمان آتش نشانی شهرداری قزوین از برنامه پنج ساله عقب است و باید قبل از ارایه بودجه اقدامات و تصمیماتی داشته باشیم.

وی در ادامه در خصوص وضعیت حمایت شورا و شهرداری قزوین در حوزه ورزش گفت: موضوع ورزش تخصصی است و بدون نگاه فنی و استفاده از نظرات کارشناسان زبده قطعا موفق به طی مسیر درست نخواهیم بود؛
در این راستا حمایت از ورزش های همگانی جزو سیاستهای شورای ششم خواهد بود.

نایب رییس مجلس محلی قزوین خاطر نشان کرد: شورا به اندازه اعتبارات و بودجه از ورزش قهرمانی هم حمایت می کند اما اصل، حمایت از ورزش است.

حق شناس تصریح کرد: بایستی رقم حمایت از تیم های ورزشی مشخص باشد و لازم است تا شهرداری قزوین در این خصوص لایحه ای به شورا ارایه کند.

وی همچنین خواستار عمل به تکلیف شهرداری قزوین در خصوص ارایه طرح بدنه برای محور اسد آبادی شهر قزوین شد و گفت: شهرداری در این خصوص تکلیف دارد و تا وقتی به این تکلیف خود عمل نکرده هیچ لایحه ای نباید در این خصوص به شورا ارایه کند.

 

پایان پیام/

 

تصاویر مرتبط