سه‌شنبه ۱۴۰۰/۰۷/۰۶

رییس شورای اسلامی شهر قزوین:

همه هیاتهای ورزشی در حمایت شورا و شهرداری قزوین قرار می گیرند

تیم داری شهرداری جزو سیاستهای شورای ششم نیست اما همه هیاتهای ورزشی مورد حمایت شورا و شهرداری قزوین قرار می گیرند.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین؛ فرج اله فصیحی رامندی رییس شورای اسلامی شهر قزوین در جلسه شورا که با دستور کار بررسی لوایح شهرداری قزوین برگزار شد، طی سخنانی ضمن تسلیت به مناسبت اربعین حسینی اظهار کرد: امیدواریم خداوند ما را در زمره زایران اربعین اباعبدالله الحسین قرار دهد و ثواب زیارت را در نامه اعمال ما ثبت نماید.

وی همچنین یاد و خاطره فرماندهان دفاع مقدس را گرامی داشت و گفت: سالروز سقوط هواپیمای سی 130 و شهادت فرماندهان دفاع مقدس از جمله شهیدان فلاحی، کلاهدوز، فکری، نامجو و جهان آرا را گرامی می داریم و بر روح بلند آنان درود می فرستیم.
 
فصیحی رامندی همچنین به روز هشتم مهرماه روز بزرگداشت مولوی نیز اشاره کرد و افزود: این شاعر نامدار از مفاخر کشور ماست و لازم است تا کتاب مثنوی این شاعر بزرگ که برگرفته از قرآن کریم است مورد مطالعه و استفاده مردم قرار گیرد چرا که راهگشای خوبی برای سیر و سلوک انسان خواهد بود.

رئیس مجلس محلی قزوین در ادامه جلسه که به بررسی لوایح شهرداری قزوین اختصاص داشت در خصوص لایحه شهرداری پیرامون یک پلاک در خیابان اسدآبادی گفت: لازم است این لایحه بررسی بیشتری شود و همچنین برای بدنه این خیابان طرحی جامع از سوی منطقه به شورا ارایه گردد.

وی در ادامه در خصوص لایحه آیین نامه رفاهی کارکنان شهرداری قزوین نیز گفت: باید شمولیت و برخورداری کارکنان از هر نوع قرار دادی در این آیین نامه بررسی و با دقت تصمیم گیری شود تا در آینده دچار تبعات بعدی آن نشویم.
 
رییس شورای اسلامی شهر قزوین تاکید کرد: با کلیات آیین نامه رفاهی کارکنان شهرداری قزوین موافقت می شود اما باید تخصیص صد درصدی اعتبار برای این منظور لحاظ شود و ازسوی دیگر ظرف دو هفته پیشنهادات اعضا در خصوص جزییات این لایحه توسط شهرداری قزوین بررسی و نتیجه آن به شورا اعلام گردد.

وی در ادامه جلسه با اشاره به درخواست اداره کل ورزش و جوانان مبنی بر حمایت از تیم های ورزشی گفت: تیم داری سیاست شورای ششم نیست اما در حمایت از ورزش وظایف و اهدافی داریم.

فرج اله فصیحی رامندی تاکید کرد: همه هیاتهای ورزشی در حمایت شورا و شهرداری قزوین قرار می گیرند و در این راستا با پرداخت 30 درصد تا سقف 500 میلیون تومان هزینه های تیمی که در لیگ دسته یک حضور پیدا کنند در رشته های والیبال و بسکتبال در دو بخش آقایان و بانوان با تایید هیات مربوطه و نظر کمیسیون فرهنگی شورا موافقت می شود.

فصیحی رامندی همچنین به مناسبت تقویمی هفتم مهر ماه، روز آتش نشان اشاره کرد و گفت: آتش نشانان در حقیقت از مصادیق ایثارگران هستند که فداکارانه و خالصانه در راه خدمت به مردم تلاش می کنند.

 وی افزود: ایثارگری می تواند چهره متفاوتی داشته باشد یک روز در میانه میدان جنگ، یک روز برای امنیت کشور و یک روز برای سلامت.

این مقام مسئول همچنین یاد و خاطره شهید لندی نوجوان فداکار ایذه ای را گرامیداشت.

 

پایان پیام/

تصاویر مرتبط