سه‌شنبه ۱۴۰۰/۰۷/۰۶

رییس کمیسیون خدمات شهری مجلس محلی قزوین تاکید کرد:

ضرورت توجه ویژه در تخصیص اعتبار به سازمان آتش نشانی قزوین/ از بودجه 55 میلیارد تومانی این سازمان تنها یک میلیارد و نیم اختصاص یافته است

در تخصیص و تحقق بودجه سازمان آتش نشانی باید توجه ویژه ای صورت گیرد و با حساسیت بالا به این بخش نگاه شود.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین؛ علی فرمانی رییس کمیسیون خدمات شهری، محیط زیست و شورایاری ها در جلسه علنی شورا که با حضور جمعی از آتش نشانان شهرداری قزوین برگزار شد، ضمن تقدیر از تلاشهای خالصانه و ایثارگرانه پرسنل سازمان آتش نشانی طی سخنانی اظهار کرد: آتش نشانان از جنس ایثار، شهامت، شهادت و فرشتگانی هستند که در آنها عشق به خدمت به مردم جوش می زند.

وی افزود: اهمیت سازمان آتش نشانی در اطفای حریق و جانفشانی آتش نشانان در حوادث ناگوار بسیار بالاست و در این راستا نیز باید سعی شود تا بودجه این سازمان برای فراهم آوردن تجهیزات مورد نیاز تخصیص خوبی داشته باشد.

وی تصریح کرد: در حال حاضر از بودجه 55 میلیارد تومانی این سازمان تنها حدود یک میلیارد و نیم آن تخصیص یافته است که اصلا مناسب نیست.

فرمانی با بیان اینکه حوادثی همچون پلاسکو تنها یک بار اتفاق می افتد و ما همیشه باید آمادگی مقابله با این گونه حوادث را داشته باشیم افزود: نباید به سازمان آتش نشانی به عنوان یک سازمان هزینه ای نگاه کرد بلکه ضرورت دارد تا در تخصیص اعتبارات با حساسیت ویژه ای عمل شود.

رییس کمیسیون خدمات شهری مجلس محلی قزوین در ادامه خاطر نشان کرد: باید برای ایجاد انگیزه و رضایت مندی پرسنل آتش نشانی در بخش حقوق، مزایا و خدمات رفاهی توجه ویژه ای صورت گیرد.

فرمانی همچنین در خصوص جذب نیرو در سازمان آتش نشانی گفت: متاسفانه دیده شده که در این سازمان با مداخلات و فشارهای بیرونی نیرو جذب می شود که بایستی الزام شود که جذب نیرو سفارشی نباشد و بر مبنای تخصص و قوانین موجود صورت گیرد.

وی همچنین خواستار بازدید از ایستگاه های آتش نشانی به منظور در جریان قرار گرفتن اوضاع و تجهیزات آنها شد و گفت: لازم است برای ارتقای آمادگی جسمانی نیروهای آتش نشانی سالن های بدنسازی ایستگاهها مجهز به دستگاههای به روز شوند و در این بخش نیازمند توجه و اختصاص بودجه ویژه ای هستیم.

این عضو شورا در بخش دیگری از جلسه که به بررسی لایحه واگذاری زمین برای تکیه تعزیه اختصاص داشت گفت: به دلیل همخوانی پروژه تعزیه با نیت واقف، همجواری با آرامگاه شهدای گمنام، قرار گرفتن زمین در سایت مرکزی فرهنگی نشر آثار دفاع مقدس و باغ موزه دفاع مقدس و جمیع این کاربری ها به نظر می رسد مکان مورد نظر برای احداث مکان تکیه دایمی تعزیه مناسب باشد.
 
فرمانی در خصوص لایحه آیین نامه رفاهی پرسنل شهرداری قزوین گفت: این صحیح است که طبق قوانین بالادستی باید آیین نامه اجرایی شود اما نیروهایی که مشمول این خدمات نمی شوند نیز باید مواردی برایشان لحاظ شود.

علی فرمانی در خصوص سیاست شورای ششم در رابطه با حمایت از ورزش گفت: ورزش کار تخصصی است و نیاز دارد تا این موضوعات در کارگروه تخصصی ورزش بحث و تصمیم گیری شود.

 وی ادامه داد: در برخی موارد که نیازمند بحث تخصصی است متاسفانه افرادی که نظر می دهند و تخصص ندارند باعث ایجاد اشکال می شوند و ممکن است سلیقه ای هم رفتارشود.

فرمانی تاکید کرد: لازم است تا در این راستا با ایجاد کارگروه تخصصی و حضور افراد متخصص از جمله آقای حق شناس نسبت به این موضوع بحث و تصمیم گیری شود.

رییس کمیسیون خدمات شهری محیط زیست و شورایاریها در ادامه جلسه پیرامون بررسی لوایح ملکی گفت: بهتر است برای در جریان قرار گرفتن بیشتر برخی پرونده های ملکی بازدید از منطقه هم داشته باشیم تا بتوانیم بهتر تصمیم گیری کنیم.

 

پایان پیام/

 

تصاویر مرتبط