یکشنبه ۱۴۰۰/۰۷/۱۱

اشدری:

ضرورت ساماندهی فیکسچرهای اعلان ترحیم در سطح شهر قزوین

به دلیل نابسامانی و افزایش تعداد فیکسچرهای اعلان ترحیم شهروندان در سطح شهر ضرورت دارد تا این موضوع ساماندهی شود.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین، فاطمه اشدری عضو شورای اسلامی شهر قزوین در جلسه علنی شورا که با دستور کار بررسی لوایح شهرداری قزوین برگزار شد طی سخنانی با بیان این مطلب اظهار کرد: برخی اطلاع رسانی ها در خصوص اعلان ترحیم برخی شخصیت های مذهبی، علمی و نخبگان برحسب ضرورت باید در سطح شهر انجام شود اما متاسفانه در حال حاضر به دلیل کرونا و موارد دیگر شاهد افزایش اعلان های ترحیم به صورت فیکسچر در سطح شهر هستیم.

وی افزود: این موضوع می تواند باعث ایجاد شرایط نامساعد روحی برای سایر شهروندان شود و دل مردم را به درد آورد.

اشدری با بیان اینکه تقویت سیستم ایمنی در گرو آرامش مردم است گفت: آرامش روحی مردم در امر تقویت سیستم ایمنی بسیار موثر است و در این راستا نباید در شهر شاهد مواردی باشیم که شهروندان با دیدن آنها دچار ناراحتی شوند.

وی تاکید کرد: ساماندهی فیکسچرهای اعلان ترحیم در سطح شهر از سوی مردم مطالبه شده و لازم است در این خصوص تصمیم گیری شود.

اشدری تصریح کرد: حتی اگر در این راستا پیمانکاران شهرداری دچار ضرر و زیان می شوند باید فکری شود و لایحه ای از سوی شهرداری ارایه شود تا بررسی کنیم.

این عضو شورای اسلامی شهر قزوین با اعلام اینکه این موضوع دغدغه مردم ،رسانه و ما اعضای شورا است گفت: باید دراین خصوص با همفکری و همدلی تصمیم درستی گرفته شود.

اشدری خاطر نشان کرد: وظیفه سازمان زیباسازی شهرداری، زیباسازی فضای شهری است و این کار ارزشمند در قالب گفتگو به راحتی حل می شود.

وی ادامه داد: به ریاست کمیسیون فرهنگی شورا تبریک می گویم که این اقدام در راستای سیاستهای پیشگیرانه مطرح و پیگیری شد و نسبت به این موضوع هم خوب عمل شد.

اشدری اظهار امیدواری کرد: پس از این در کمیسیون فرهنگی شورا مسائلی این چنینی با نگاه کارشناسانه، پیشگیرانه و با حضور و نشست دستگاهها، سازمان‌ها و تشکل‌های مردم نهاد مربوطه در دستور کار قرار گیرد؛ در برخی موارد نیز می توان در قالب یک گپ و گفتگوی ساده، به نتایج ارزنده ای دست یافت و اگر چنانچه نیاز به لایحه ای بود قطعا با مساعدت ریاست محترم شورا پیگیری قانونی به عمل آید.

وی ادامه داد: چنانچه به درخواست‌های مردمی ، با دقت و توجه نگاه کرده و در کمترین زمان بررسی شود، می توان بسیاری از مسایل پیشگیرانه را به خوبی رصد و اتفاقات خوبی را رقم زد که منجر به رضایتمندی و مشارکت شهروندان در رفع مشکلات امور شهری خواهد شد.

 

/پایان پیام/

تصاویر مرتبط