یکشنبه ۱۴۰۰/۰۷/۱۱

متن کامل نطق پیش از دستور علی فرمانی:

منابع انساني بي ادعا و كارآمد مهمترين ثروت موجود در شهرداري قزوين است/ راه رسيدن به حکمرانی مطلوب در مدیریت شهری توجه جدي به ناحیه محوری و سپس محله محوری است


از نخستين روزی كه بنا بر مسئوليتي كه در كميسيون خدمات شهري و شوراياران برعهده بنده قرار داده شد، تلاش گرديد كه موضوعات بصورت كارشناسي، دقيق و با نگاه تعالي بخش مورد توجه قرار گيرد تا انشاالله حضور موثری در دوران خدمت گزاری در پارلمان محلی داشته باشیم.

یکی از آن موارد موضوع توجه و بررسي كارشناسي كار كرد نواحي شهري متصل و منفصل شهري است. وقتی از نزديك و بصورت ميداني در نواحي مناطق سه گانه حضور يافتم و از نزدیک با مشکلات نواحی و خدمات ارزشمند این عزیزان آشنا شدم ضروری دیده شد مواردي و تذكراتي در اين حوزه مهم و اثر گذار كه به عنوان پيشاني ارائه خدمات به همشهريان محترم محسوب مي شوند داده شود تا انشالله ضمن اصلاح نقاط ضعف، شاهد تولد نواحی پویا و سرزنده در نهاد اجتماعی شهرداری باشیم.

اگر در عمل و نه در شعار به حكمراني مطلوب در مديريت شهري باور داريم، راه رسيدن به اين مهم توجه جدي به ناحیه محوری و سپس محله محوری و تقويت این تشکیلات است. قزوین به نوعی دارای شش ناحیه متصل شهری و پنج ناحیه منفصل است. اما آن چه که از نواحی امروز به یادگار مانده است چند ایده خوب و منحصر بر روی کاغذ بوده و متاسفانه طی ۱۰سال گذشته نه تنها نواحی ما ساختارمند و چابک نشده اند، بلکه روز به روز علیرغم همه زحمات وخدمات ضعیف تر ومظلوم تر شده اند.

در بررسي هايم يافتم كه مهمترين ثروت موجود در شهرداري قزوين، منابع انساني بي ادعا و كارآمد است. و آنچه قابل تامل است، این است که نیروی انسانی در نواحی در میدان عمل با شرح وظایف تقریبا گسترده و با اختیارات محدود در حال فرسایش هستند. امیدوارم كه در شوراي ششم، بصورت تخصصي به مشكلات و تنگناهاي نواحي توجه شود تا شايد مرهمي بر سال هاي گذشته باشد.

هر چند جنس فعاليت نواحي متصل و منفصل شهري با هم تفاوت هايي دارد، اما تقريبا در همه نواحي در حوزه فرآيندها و ساختار سازماني مشكلات عديده اي وجود دارد؛ مشكلاتي كه نواحي ما را واقعا عذاب مي دهد و روز به روز شاهد ضعيف تر شدن يكي از مهم ترين اركان مديريت شهري در ارائه خدمات كيفي وبه موقع مردم شريف حوزه هستيم.

انتظار دارم در یک مهلت دو هفته با هماهنگی سرپرست معاونت برنامه ریزي و توسعه سرمایه انساني شهرداری و مدیریت امور نواحی مرکز موضوع شرح وظایف ، اصلاح فرآيندها، نمودارسازماني و منابع انسانی نواحی تعريف و عملياتي شود.

تقويت نواحي و توانمند ساختن نواحی ١١ گانه شهرداري قزوين ضمن رفع نيازهاي مردم ،ما را بسمت تقاضا محوري و شنيدن صداي مردم در هر كوي و محله راهنمايي مي كند و آن وقت است كه مي توانيم از رضايت شهروندي سخن بگوييم. نواحی منفصل ما هم هچون چوبیندر، دانش و ناصرآباد ، مشعلدار ، اندیشه و عظیمیه نمی تواند با یک نیرو با حجم گسترده انتظارات به جا و درست مردم پاسخ مناسب بدهند.

نواحي پويا و چابك و سرزنده نياز واقعي مديريت شهري است. تعريف هر ناحيه به چند محله به محوريت مساجد و شكل گيري شوراياران در هر محله با استفاده از ظرفيت معتمدين ، ریش سفیدان ،روحانیون ،جوانان انقلابی و بانوان فعال و نخبگان هر محله می تواند زمینه های مشارکت گسترده مردمی را در مدیریت شهری با هزاران نتیجه مثبت فراهم سازد.آن جاست که ما در عمل نشان می دهیم که دوست داریم شهرداری یک نهاد اجتماعی باشد و باور داریم مردم بایستی در موضوعات مختلف ایفای نقش کنند.که هر کجا کار را به مردم سپردیم نتایج رضایت بخشی دیده شد.

کلام آخر این که، مردم شریف و بزرگوار نواحی منفصل شهری سال هاست که از کمبود امکانات و عدم دسترسی عادلانه امکانات رنج می برند که می طلبد مدیران ارشد مدیریت شهری با تغییر رویکرد بخصوص سازمان های خدمات رسان، نقش وجایگاه نواحی شهرداری قزوین را تقویت و برای پاسخگویی ورفع مشکلات نواحی، نمایندگان تام الاختیار و پاسخگو در حوزه ارتباط با نواحی معرفی کنند تا با همتی مضاعف زمینه خدمت ورفع مشکلات مردم این مناطق مهیا گردد. استفاده از ظرفیت معاونین خدمات شهری مناطق سه گانه و تقویت این جایگاه بی شک می تواند ما را در رسیدن به اهداف ذکر شده یاری گرداند.
 

/پایان پیام/

تصاویر مرتبط