سه‌شنبه ۱۴۰۰/۰۷/۲۰

اشدری:

ضرورت ارزیابی فنی در انتخاب پیمانکاران حوزه پسماند

به منظور حصول نتیجه و رسیدن به اهداف و سیاستهای مد نظر ضرورت دارد تا در انتخاب پیمانکاران حوزه پسماند ارزیابی فنی صورت گیرد.


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین؛ فاطمه اشدری عضو پارلمان محلی قزوین در جلسه علنی شورا که با دستور کار بررسی لوایح شهرداری قزوین برگزار شد طی سخنانی با بیان این مطلب اظهار کرد: ضرورت دارد تا به صورت محله ای و با نظرسنجی کیفی از شهروندان کار پیمانکاران در حوزه پسماند و رفت و روب شهری ارزیابی شود.

وی افزود: نظارت بر کار پیمانکاران، ارزیابی فنی آنها و همچنین میزان رضایت شهروندان همراه با نظارت شورا در این خصوص بسیار اهمیت دارد.

اشدری خاطر نشان کرد: می توان برای تشویق پیمانکاران اگر مورد رضایت قرار گرفتند، مبلغی معادل ۵ تا ۱۰ درصد افزایش در قرار داد به عنوان پاداش در نظر گرفته شود.

وی همچنین خواستار توجه به قشر پاکبان که از زحمت کشان جامعه هستند شد و گفت: ای کاش می شد در این شرایط مدیران ما یک روز رفتگر شهر می شدند تا ببینید یک پاکبان چه آسیبهایی را متحمل می شود.

این عضو شورای اسلامی شهر قزوین تاکید کرد: متاسفانه بسیاری از پاکبانان با تاخیر حقوق خود را دریافت می کنند و با حداقل ها زندگی خود را سر می کنند.

وی با بیان اینکه دغدغه ما نباید فقط بررسی اعداد و ارقام مناقصه باشد افزود: نحوه رفت و روب شهری، میزان رضایت شهروندان از تمیزی شهر و میزان رضایت پاکبانان از دریافت حق الزحمه خود مواردی است که نیازمند حساسیت و توجه بیشتراست.

اشدری تاکید کرد: نباید به دنبال کاهش نیروی پاکبان و حق الزحمه آنان در قرار داد پیمانکاران باشیم بلکه به نوعی باید رفاه و افزایش حقوق آنان در قراردادها لحاظ شود.

وی تصریح کرد: ما می خواهیم شکل قرارداد مناقصه تغییر یابد و موضوعات پرسنل و دستمزد آنان به همان میزانی که درمورد نرخ و رقم قیمت مناقصه صحبت می شود مورد توجه قرار گیرد.

این عضو شورای اسلامی شهر قزوین همچنین خواستار قدردانی از زحمات پاکبانان شهر قزوین و اهدای هدیه به آنان شد و گفت: به نظر بنده پاکبانان عزیز که به کرونا مبتلا شده اند کارشان کمتر از مدافعین سلامت نیست و پیشنهاد می شود تا لیستی از این افراد تهیه شود و برای دلجویی هدایایی برای قدردانی از زحمات آنان اهدا شود.

وی در بخش دیگری از جلسه که به بررسی توزیع فیشهای انبوه عوارض اختصاص داشت گفت: با توجه به اینکه برخی امور در شهرداری برون سپاری شده بود و حالا قرار است مجدد این موضوع توسط خود شهرداری قزوین انجام شود بنابراین بایستی کارها با کیفیت بیشتری انجام شود.

فاطمه اشدری با تاکید بر اینکه باید توزیع فیش های عوارض به درستی و با دقت انجام شود افزود: باید طوری کارها انجام شود که رضایت مندی شهروندان هم حاصل شود. بنابراین تقاضا دارم که این موضوع به صورت جدی و با دقت بررسی شود.

وی همچنین در ابتدای سخنانش با اشاره به ۱۵ اکتبر مصادف با ۲۳ مهر ماه ، گرامیداشت روز جهانی عصای سفید خواستار توجه به نیازهای قشر نابینایان جامعه شد و گفت: ضرورت دارد بهمین مناسبت از اعضای هیات مدیره، نخبگان و فرهیختگان انجمن نابینایان جهت حضور در جلسه هفته آینده صحن علنی شورا دعوت به عمل آید.

 

/پایان پیام/

تصاویر مرتبط