سه‌شنبه ۱۴۰۰/۰۸/۱۱

رییس شورای اسلامی شهر قزوین تاکید کرد:

لزوم توجه به تدوین بودجه واقع بینانه و منطقی برای سال آینده شهرداری قزوین

بودجه سال 1401شهرداری قزوین مبتنی بر منطق و واقعیت برنامه ریزی و تدوین شود و در این راستا باید سیاستها و نقطه نظرات اعضای شورا تا آذر ماه سال جاری به شهرداری قزوین ارایه شود.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین، فرج اله فصیحی رامندی رئیس شورای اسلامی شهر قزوین در جلسه علنی شورا که با دستور کار بررسی لوایح شهرداری قزوین برگزار شد طی سخنانی با بیان این مطلب اظهار کرد: بودجه شهرداری رساله عملی شوراست و باید برای تدوین مناسب و منطقی آن، با بررسی گذشته و نگاه به آینده و بر اساس سیاستها برنامه ریزی نماییم.

وی ادامه داد: از اعضای شورای اسلامی شهر قزوین درخواست دارم تا آذر ماه نسبت به ارایه نقطه نظرات خود و سیاستهای کلان در تدوین بودجه اقدام نمایند.

رییس شورای اسلامی شهر قزوین خاطر نشان کرد: بودجه سال 1401اولین بودجه ای است که شهردار جدید و شورای ششم آن را تدوین می کنند، بنابراین باید بر اساس منطق و بدون تورم و واقع بینانه برنامه ریزی شود.

فصیحی رامندی تأکید کرد: باید توجه به انجام مطالعات قبل از اجرای هر پروژه و سپس تعیین بودجه برای اجرای آن باید مورد توجه شهرداری قرار گیرد و در تدوین بودجه لحاظ شود.

وی همچنین از آماده بودن گزارش درآمد و هزینه شش ماهه شهرداری قزوین خبر داد و گفت: بزودی این گزارش به صحن شورا ارایه می شود.

وی در ادامه سخنانش به مصوبات جلسه هیات رییسه شورا اشاره کرد و گفت: در این جلسه مقرر شد در راستای برنامه های فرهنگی و ورزشی و کمک به هیاتهای ورزشی و مذهبی رییس سازمان فرهنگی شهرداری قزوین اختیار دارد و می تواند تا سقف پنج میلیون تومان سالی یکبار به هیاتها، انجمن ها و تشکل ها مساعدت نماید.

به گفته فصیحی، همچنین مازاد بر این مساعدت تا سقف چهل میلیون تومان با اطلاع کمیسیون فرهنگی و یا کمیسیون های مرتبط در قالب برنامه های فرهنگی به صورت لایحه به شورا ارایه شود.

رئیس پارلمان محلی قزوین در بخش دیگری از جلسه در خصوص صدور مجوز ساخت برای اراضی قولنامه ای گفت: طبق مصوبه شورای حفظ حقوق بیت المال اگر زمین های قولنامه ای شرایط خاصی داشته باشد می توان با احراز قولنامه و ملک در تصرف مالک و نبود معترض و شاکی برای زمین و اخذ تعهد مبنی بر پاسخگویی هرگونه اعتراض توسط مالک پروانه ساخت و ساز صادر نمود.

وی تصریح کرد: با استناد به این مصوبه می توان برای اراضی در مناطق اسماعیل آباد، نجف آباد ،چوبیندر و... پروانه ساخت و ساز صادر کرد و مشکلی ایجاد نشود.

فصیحی رامندی در ابتدای جلسه ضمن گرامیداشت روز بسیج دانش آموزی و یوم اله سیزده آبان گفت: در آستانه ۱۳ آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی هستیم و امیدواریم امسال حضور اقشار مختلف مردم را در اجتماع ضد استکباری در شهر قزوین شاهد باشیم.

وی همچنین به مناسبت تقویمی شهادت حاج آقا مصطفی ، فرزند امام خمینی رحمة الله علیه اشاره کرد و گفت: شهادت حاج آقا مصطفی نقطه عطفی برای آغاز حرکت عمومی انقلاب و پیروزی انقلاب اسلامی بود.

رئیس پارلمان محلی قزوین همچنین از پخش علنی جلسات صحن علنی شورا در فضای اینستاگرام و سایت شورا خبر داد و گفت: پیرو مصوبه هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر قزوین، به صورت آزمایشی و به مدت دو ماه جلسات علنی شورا به صورت زنده و برخط پخش خواهد شد و در صورت باز خوردهای خوب این روند ادامه می یابد.

 

پایان پیام/

تصاویر مرتبط