یکشنبه ۱۴۰۰/۰۸/۰۹

مهدی خانی،

ساخت سردیس شهدا و المان های هنری در قزوین پیگیری شود

با استفاده از ظرفیت هنرمندان شهر قزوین ساخت سردیس های شهدا و المان های هنری در دستور کار و پیگیری قرار گیرد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین، مهدی مهدی خانی رییس کمیسیون عمران ترافیک و امور زیربنایی شورای اسلامی شهر قزوین در جلسه علنی شورا که با دستور کار بررسی لوایح شهرداری قزوین برگزار شد طی سخنانی با بیان این مطلب اظهار کرد: در شهر قزوین 850 معبر، کوچه و خیابان به نام مقدس شهدا مزین شده که مایه مباهات است اما معتقد هستیم برخی نامگذاری ها نامناسب بوده و لازم است تا بازنگری در آنها صورت گیرد.

وی خواستار توجه سازمان زیباسازی شهرداری قزوین نسبت به استفاده از هنر و صنعت کاشی در ساخت المان های شهدا شد و گفت: می توان برای زنده نگداشتن یاد و خاطره شهدا از المان هایی که با هنر صنعت کاشی بهره برده و با ساخت سردیس های شهدا توسط هنرمندان اقدامات فاخر و ارزشمندی را رقم زد.

مهدی خانی همچنین بر ضرورت توجه به مسایل فرهنگی و چاپ کتاب در این حوزه نیز اشاره کرد و افزود: سازمان فرهنگی، ورزشی شهرداری قزوین نیز می تواند در قالب تولید کتاب و انتشار آن و تولید مستند، کلیپ و مد نظر قرار دادن تاریخ نگاری شفاهی در این حوزه خدماتی داشته باشد.

 وی همچنین خواستار توجه به حماسه هفتم دی در شهر قزوین شد و گفت: این تاریخ یادآور حماسه دیگری از دیار قزوین است که می بایست در این مورد نیز اقداماتی برای زنده نگه داشتن آن شکل گیرد.

رییس کمیسیون عمران ترافیک و امور زیربنایی شورای اسلامی شهر قزوین در ادامه سخنانش بر ضروت اولویت بندی در اجرای پروژه ها تاکید کرد و گفت: به نظر می رسد به این موضوع توجه چندانی نمی شود، بنابراین لازم است تا نیازهای واقعی توسط اعضای شورا احصا شود و برای بررسی به مرکز پژوهش های شورا و شهرداری قزوین جهت کار کارشناسی ارایه شود.

وی همچنین خواستار نظر کارشناسان و نخبگان در خصوص ساختار مرکز پژوهش های شورا و شهرداری قزوین شد.

 

پایان پیام/

 

تصاویر مرتبط