شنبه ۱۳۹۷/۱۱/۰۶

مظفری:

عوارض قطع غیرمجاز درخت افزایش یافت

محمد صادق مظفری، مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری قزوین، گفت: طرح افزایش عوارض قطع غیرمجاز درختان، درختچه ها و بسترهای فضای سبز در قزوین برای سال 98 اجرا می شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری قزوین؛ مظفری افزود: تعیین جریمه برای قطع غیر مجاز درختان اثرات بازدارندگی خواهد داشت و از سویی  با اعمال این جرایم ، سازمان می تواند، صرفا جهت جبران خسارت به درختان و فضای سبز هزینه کند.   

مظفری با اشاره به اصلاح و افزایش عوارض قطع درخت تصریح کرد: اصلاح این نرخ ها برای جلوگیری از خسارت به درختان شهر است و تعیین این جرایم به همان نسبت که می تواند نقش بازدارندگی ایجاد کند، می تواند امکان سوءاستفاده و تخلف را هم  سخت تر کند.

وی ادامه داد: به منظور حفظ و گسترش فضای سبز و جلوگیری از قطع بی رویه درختان، قطع هر نوع درخت و یا نابود کردن آن به هر طریق در معابر، میادین، بزرگراه ها، بوستان ها ، باغات و نیز محل هایی که به تشخیص شورای اسلامی شهر، باغ شناخته شوند در محدوده و حریم شهرها بدون اجازه شهرداری و رعایت ضوابط مربوط ممنوع است.

لازم به ذکر است لیست تعرفه جرایم خسارت به درختان و مجموعه های فضای سبز در سطح بوستان های ملت، نرگس، مشاهیر، هشت بهشت و مقابل ساختمان ستادی این سازمان  اطلاع رسانی شده است.

پایان پیام.

تصاویر مرتبط